Restoran Otomosyonu Sistemi

Restoran adisyon sistemi, restoranınızda işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilmeniz, restoranınızı tek bir noktadan kolayca yönetebilmeniz amacıyla geliştirilmiş faydalı ve gerekli bir sistemdir. Restoranlar da zamanla değişmiş ve gelişmiş, bu değişimlerin biri de Restoran cafe otomosyonu sistemi’nin restoranlara girmesi olmuştur. Ve günümüz dünyasında bu sistemler bir nevi zorunluluktur. Ancak bu zorunluluk bir yükümlülük getirmek yerine işlerinizi kolaylaştırmayı hedefler ve ana amacı budur. Restoran yönetimini kolayca gerçekleştirmeyi ve aksaklıklarla karşılaşmamayı, restoranın sistemli şekilde olmasını sağlar. Peki Restoran Otomosyonu Sistemi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sorunuzun cevabı yazımızda. 

Restoran Adisyon Sistemi Alırken Neye Dikat Etmeliz?

Restoran adisyon sistemi alırken ilk dikkat edilecek noktalardan biri, kaliteli oluşunun yanında uygun fiyatlı oluşudur. Adisyon sistemini kaliteli ve uygun fiyata almaya dikkat edebilirsiniz. Biz, size kiralama ve taksitlendirme seçenekleri sunarak bütçenize uygun bir sistemi size vadediyoruz. Ayrıca içeriğinde neler olduğu konusu da çok önemli.

Bir restoran yazılım sisteminin içinde siparişlerin tek noktadan kontrol edilebilmesi, porsiyon düzenlemesine göre ek ücret eklenebilmesi, ikramların kontrolü, masa ayırma-birleştirme, stok kontrolü gibi seçenekler de kesinlikle bulunmalı. Ayrıca raporlama seçeneklerine de sahip olmalı. Günlük, haftalık, aylık raporlar, kar-zarar analizi, ödeme araçları kontrolü, müşteri bazlı analiz raporları gibi çeşitli seçenekler de sunabilmeli. Kârlılık durumu analizleri, nakit ve stok yönetimi gibi birçok konuda destek olmalı. Restoran Otomosyonu Sistemi Bu sebeplerle alınacak sistem oldukça önemli. Bu hizmetlerin hepsini ve daha fazlasını size sunabilen bir sistemi tercih etmelisiniz. Biz, bunu ve fazlasını yapabileceğimizi biliyor ve sistemimize güveniyoruz. 

Restoran Otomasyon Sistemin Faydaları

 1. Restoran yazılımı sisteminin ilk faydası restoranda sürdürülen operasyonun hız kazanmasıdır.
 2. İkinci faydası ise restoranda sürdürülen operasyonda daha az hata yapılmasını sağlamasıdır.
 3. Kullanan garsonlar için faydası ise siparişleri daha hızlı ve kolay biçimde girmektir.
 4. Adisyon sistemlerinin garsonlar için olan diğer bir faydası ise siparişleri mutfağa bildirmekle zaman ve enerji harcamalarına gerek olmamasıdır.
 5. Restoranlarda kullanılan adisyon sistemlerinin mutfak operasyonu için de yararları bulunmaktadır. Bunlardan ilki siparişlerin alınma sırasına göre sistemde görüntülenmeleridir. Böylelikle müşterilerin olası fazla beklemelerinin önüne geçilmektedir.
 6. Adisyon sistemlerinin bir diğer faydası ise müşterilerin özel isteklerinin mutfak adisyonlarında yazılı bir şekilde belirtildiği için unutulmalarına izin verilmemesidir.
 7. restoranlarda kullanılan adisyon sistemlerinin kasa için olan avantajları da azımsanmayacak kadar çoktur. Adiston sistemleri üzerinden masa değişimleri ve birleştirmeleri otomatik olarak yapılır.
 8. Ayrıca masada yapılan işlemler yakından takip edilir.
 9. Adisyon sistemlerinin kasalar için bir diğer avantajı ise her türlü ödeme şeklinin kolaylıkla kabul edilmesini sağlamasıdır. Hatta sistemde açılacak cari hesaplara borç aktarımı dahi yapılmaktadır.
 10. Adisyon programlarının kasalar için bir diğer avantajı ise gün sonu işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde yapılabilmesidir.
 11. Ayrıca kasanın anlık durumları da adisyon programları üzerinden izlenebilmektedir.
 12. Restoranlarda kullanılan adisyon sistemlerinin yönetime katkıları da oldukça fazladır. Bu katkılardan ilk gelişmiş raporlama seçenekleridir. Bu raporlar sayesinde yöneticiler daha karlı ve doğru kararlar alabilirler.
 13. Adisyon sistemlerinin diğer bir faydası ise belirlenen şablonlarda ki faturaların kısa sürede sistem üzerinden kesilebilmesidir.