Bar Açarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bar açarken nelere dikkat etmeliyiz derseniz, bu yazımız tam da size göre. Öncelikle bar açmak riskli bir girişimdir. Tabi riskleri ile beraber çok kazançlı bir girişimde olabilir. Doğru adımları atarak bu işi iyi planlayarak bu işe girmenizi tavsiye ederiz. Balıklama atlamayın, A’dan Z’ ye, her şeyi düşünün. her türlü risklere ve olumsuzluklara hazır olun. her şeyden önce kendinize inanın. Bar açarken, o bölgede bulunan diğer barlar ile rekabet içerisinde olabileceğinizi unutmayın. Eskiden insanlar bara sadece içki içmeye giderlerdi. Şimdi ise bir büfeden ya da marketten içki alabilmek  kolay bir hal aldı. 4 bardan 1’i ilk senesinde zararlardan dolayı kapanıyor. Sizin bu süreçte atacağınız adımları iyi düşünmeniz gerekecektir. Çalışma saatlerini belirlemeniz ve farklı saatlerde çalışmaya hazırlıklı olabilmeniz gerekecektir.

Bar Açarken Yapılması Gerekenler

Bar açarken yapılması gerekenler şunlardır. Bar için tüm ruhsatları almanız , ve alkollü satış ruhsatını almanız gerekecektir. Açacağınız barın içki stoklarının  iyim olması gerekmektedir. Belediyeden alacağınız ruhsat biraz maliyetli bir işlemdir.

Açmak isteyeceğiniz barda adisyon sistemini çok iyi kurmanız gerekecektir. Genellikle barda daha çok içecek satışı olacağından bu yoğunluğa karşı adisyon sisteminizin olması bu kargaşanın önüne geçerek akışı doğru yapacaktır. Ayrıca adisyon sistemi ile satışın ne kadar yapıldığını, mali açıkları takip edebilir ve ön muhasebeyi yaparak raporlarınız analiz etmenize çok yardımcı olacaktır.